Liocat HP585C Wired Over Ear Gaming Headphones - Black/Orange
- Brand: Liocat
- Availability: In Stock
- Was £24.99
- £12.99
Description
Quality stereo gaming headphones for all players.
Specifications
Frequency response - 20 Hz – 20 kHz
Independence - 32 Ω
Speaker diameter- 40 mm
Headphone sensitivity - 105 ± 3 dB, 1 kHz
Cable length - 2.1m braid
Microphone sensitivity - -58 dB ± 2 dB.
| Default | |
| (Headphone) Style | Over-Ear |
| Cable Length (m) | 2.1 |
| Connection | 3.5mm |
| Frequency Range (Hz) | 20 Hz – 20K |
| Manufacturer Warranty (Years) | 1 |
| Sensitivity (Db) | 105 |
| Speaker Size (mm) | 40 |
| Weight | 0 kg |
| Dimensions | 0L * 0W * 0H mm |


